Frezarka do drewna – czy będzie przydatnym narzędziem dla Ciebie?

Data dodania: 25.05.2018


Na pewno zauważyłeś to, że ostatnimi czasu produkty wykonane za pomocą ludzkich rąk stają się bardziej popularne niż wszelkie przedmioty wyprodukowane masowo przez olbrzymie przedsiębiorstwa. Dzieje się tak przez wzgląd na to, że konsumenci stali się dużo bardziej świadomi, a dodatkowo mają większe wymagania odnośnie zakupionych przez siebie produktów. Dodatkowo cenią oni wysoką jakość wykonania oraz unikatowość wyrobów ręcznych. Może zatem warto jest zainwestować w warsztat stolarski zająć się na poważnie wytwarzaniem produktów z drewna? Własnoręczne wykonywanie przedmiotów może być wyłącznie naszym hobby, albo stać się sposobem na życie i większy zarobek. To nie koniec – dzięki umiejętności wytwarzania produktów z drewna zawsze możemy wręczyć bliskiej osobie własnoręcznie stworzony przedmiot. To dużo cenniejsza rzecz od najdroższej rzeczy w sklepie! Jeżeli planujesz zająć się obróbką drewna na poważnie – będziesz potrzebował kilku niezbędnych narzędzi. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia twojego warsztatu będzie frezarka do drewna. Jeśli nie jesteś pewien jakie powinna mieć parametry – przeczytaj poniższy artykuł lub udaj się po poradę do takiej osoby, jak doświadczony producent maszyn do obróbki drewna.

WINTER frezarka dolnowrzecionowa z pochyłem SF 45 FSTWINTER frezarka dolnowrzecionowa z pochyłem SF 45 FST

Wiele urządzeń jest wykorzystywanych zarówno przez amatorów pracy w drewnie, jak i przez profesjonalistów w swoim fachu. Frezarka do drewna jest jednym z nich – stawiając na zakup tego sprzętu możesz liczyć na wiele różnego rodzaju funkcji, które będą przydatne zarówno przy obróbce drewna jak i innych materiałów. Nie wiesz czym różnią się maszyny skierowane do amatorów i profesjonalistów? Profesjonalna frezarka będzie przeznaczona tylko do jednego typu materiału – drewna lub metalu. Frezarka amatorska będzie często urządzeniem uniwersalnym, które traci na precyzji wykonywanych przedmiotów.

Frezarko-czopiarki

Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając takie urządzenia jak frezarka do drewna? Każdy model może mieć inne parametry, jednak skup się na takich funkcjach jak pozycja wrzeciona. Istnieje podział frezarek ze względu na pozycję wrzeciona i jest on następujący – frezarki górnowrzecionowe, dolnowrzecionowe oraz równowrzecionowe. Pierwszy wymieniony przez nas rodzaj będzie odpowiedni dla osób o mniejszym doświadczeniu w obróbce, ponieważ wyróżnia się intuicyjnością oraz prostą obsługą. Frezarka uniwersalna może służyć także do obróbki metalu, drewna czy aluminium. Prędkość pracy urządzenia również nie jest bez znaczenia – im wyższa prędkość, tym możesz liczyć na gładsze wykończenie drewna. Słabsze frezarki mogą nie poradzić sobie z niektórymi materiałami – podkreśla producent maszyn do obróbki drewna Winter Poland, dlatego warto jest dobrze przemyśleć zakup.

Projektowanie schodów

Frezarka do drewna - czy będzie przydatnym narzędziem dla Ciebie? Frezarka do drewna – czy będzie przydatnym narzędziem dla Ciebie?

Schody na wymiar

Informacje dotyczące pił formatowych