Wszystko, co powinieneś wiedzieć o frezarce do drewna

Data dodania: 14.05.2018


Czy wiedziałeś o tym, że frezarka do drewna to elektryczny następna tradycyjnego dłuta? Postaw na nią, a wyręczy także mniej dokładną szlifierkę. Do czego służy takie urządzenie, jak frezarka do drewna? Możesz z jej pomocą wykonać precyzyjną obróbkę drewna, szczególnie elementów o większej długości, takich jak deski, listwy i płyty. Za pomocą frezarki możesz także profilować krawędzie, wykonywać wręby albo też dekoracyjne wycięcia. Pamiętaj o tym, że zarówno cięcie, jak i struganie oraz szlifowanie to podstawowe metody obróbki drewna. Frezowanie z kolei zalicza się raczej do wyższego poziomu wtajemniczenia. Aby wejść w jego tajniki musisz zakupić frezarkę i nauczyć się jej podstawowej obsługi. Dzięki umiejętnemu stosowaniu takiego urządzenia, jak frezarka do drewna, możesz odkryć nowe możliwości pracy i wykonywać samodzielnie meble lub ozdobne ramy do luster. Jakie frezarki są najpopularniejsze? Z pewnością warto postawić na frezarkę górnowrzecionową, która jest nie tylko łatwa w obsłudze, ale również lekka.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o frezarce do drewna. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o frezarce do drewna.Nie jesteś pewny tego, na co zwrócić uwagę przy zakupie frezarki? Pamiętaj, że najważniejsza jest moc silnika – im wyższa, tym szybciej i skuteczniej możesz posługiwać się frezem o dużej średnicy lub długości – nawet przy drewnie o dużej twardości. Zazwyczaj moc urządzenia będzie podana w watach – profesjonalne narzędzie posiadają moc oscylującą wokół 2000 W, amatorom z kolei wystarczy moc w zakresie 700-1500 W. Od mocy zależna jest moc obrotowa silnika, a co za tym idzie wydajność frezowania. Warto zadbać o to, aby frezarka do drewna posiadała duży i dokładny zakres regulacji głębokości frezowania. Bardzo wygodną opcją jest dobrane dodatkowego, trójstopniowego ogranicznika głębokości, który umożliwi ci sprawne i szybkie ustawienie głębokości na jednej z trzech ustalonych wcześniej pozycji. Jeżeli musimy przeskakiwać między dwiema głębokościami, nie musimy za każdym razem zajmować się ich precyzyjnym ustawieniem.

http://frezarki-warszawa.pl/

Warto wiedzieć o tym, że wiele dostępnych na rynku frezarek jest wyposażona w specjalny system odsysania pyłu. W okolicach stopy znajdziemy uchwyt, który pozwoli  nam na przymocowanie adaptera, do którego podczepia się rurę od odkurzacza. Możesz również walczyć z niebezpiecznym pyłem drzewnym za pomocą przezroczystej plastykowej osłonki, która zabezpieczy miejsce frezowania przed zabrudzeniem trocinami. Dzięki temu rozwiązaniu, zarówno frez jak i linia wzdłuż której go przesuwamy pozostaną dla nas widoczne. Producent maszyn do obróbki drewna Winter Poland poleca także specjalne diody LED, które podświetlą miejsca frezowania, zwiększając dokładność pracy i bezpieczeństwo.

WINTER frezarka do wczepów Typ MX 3518WINTER frezarka do wczepów Typ MX 3518

Schody Szczecin

Tokarka do drewna